Fragment książki
„25 mini-emerytur” Jakuba B. Bączka

Uporządkuj

sprawy

Systemowe podejście do zarządzania

Jakub B. Bączek w swojej książce ’25 miniemerytur’ poświęcił jeden rozdział Niemcom. Dlaczego? Docenia ich uporządkowanie i efektywność, którą widać gołym okiem. Jakub podaje Niemcy za wzór do uczenia się zarządzania strategicznego.

Systemowe podejście do zarządzania nie jest wcale popularne i rozpowszechnione w Polsce.

Jeśli damy Polakowi 100 zadań do wykonania, z ułańską fantazją odpowie „Ja nie dam rady?” i ochoczo zabierze się do pracy, realizując jedno zadanie za drugim. Powiedzmy, że zajmie mu to 50 godzin pracy.

Niemiec z kolei zaplanuje sobie podział tych zadań na kilka grup, na przykład: ważne i mało ważne, które po prostu zlekceważy, deleguje lub zautomatyzuje. Na realizację ważnych zadań Niemiec znajdzie praktyczne narzędzia, które przyśpieszą jego pracę do 30 minut na zadanie i dzięki temu zakończy ich realizację w 2100 minut, czyli szybciej od Polaka.

Poznaj kilka technik i nawyków, żeby pracować mniej, ale za to znacznie bardziej wydajnie!

Na pewno poszukujesz sposobów zwiększenia swojej efektywności w pracy. Ciągle szukasz przysłowiowego Świętego Graaal, dzięki któremu Twoi ludzie będą efektywni, w tym co robią. Dobrym rozwiązaniem jest zadanie sobie trzech pytań przed przystąpieniem do pracy, do nowego projektu, do nowej współpracy.

Poznaj rady udzielone przez Jakuba B. Bączka. Przeczytaj fragment książki „25 miniemerytur” Jakuba B. Bączka.

Porządek i podejście systemowe mogą oszczędzić nie tylko Twój czas i energię

Mogą też sprawić, że będziesz ekstremalnie efektywny, pracując dużo mniej niż inni managerowie na rynku.

Warto zadać sobie 3 zasadnicze pytania, zanim weźmiesz się do pracy:

  • Czy realizacja tego zadania bezpośrednio wpływa na sukces Twojej firmy i realizację jej misji?
  • Czy realizacja tego zadania stwarza wartość dla innych ludzi?
  • Czy masz ochotę zrealizować to zadanie i czy sprawi Ci ono frajdę?

Sprawdź w praktyce jak to działa. Odnajdziesz tu swoją naturalną zasadę Pareto, będziesz wykonywał wyłącznie te rzeczy, które mają znaczenie dla Twojej firmy, dla klientów, dla otoczenia i dla Ciebie samego. Tych 20% spraw wpływać będzie na 80% Twoich wyników.

A co z resztą zadań? Dowiesz się w tym miniebooku.

Poznaj

90dni – Mistrzowski Zespół – Twórcy projektu

Odkrywamy karty. Odkrywamy nasze wspólne dzieło. Postanowiliśmy przelać naszą bogatą, sprawdzoną w warunkach biznesowych, wiedzę na papier, a dokładniej na materiał wideo.

Tak oto powstał kurs Mistrzowski zespół w 90 dni.

Jest to unikalne, wyjątkowe szkolenie, dzięki któremu poznasz wskazówki i metody jak stworzyć swój, własny zgrany team – mistrzowski zespół, z którym z satysfakcją zrealizujesz najbardziej ambitne cele.

Już niedługo dowiesz się więcej!

Beata Kapcewicz

Jestem trenerem biznesowym, coachem i autorką książek z dziedziny zarządzania, a także Prezesem Momentum Way. Na co dzień wspieram ekspercko zarządy, menedżerów, przedsiębiorców oraz innych trenerów w zakresie strategii, rozwoju liderów, budowaniu strategii LOVEbrand i holistycznego podejścia do pracowników (wellbeing w środowisku pracy). Wspierałam setki dużych międzynarodowych korporacji, takich jak: IKEA Industry, Microsoft, Nokia, Energa Obrót, mBank, Lafarge, BGŻ, Intrum Justitia, Philips Lighting, BZ WBK oraz mniejsze firmy o krajowym i zagranicznym zasięgu, np. CLAAS Polska, Grupa Pracuj.pl, Donako, KONE, Research & Engineering Center, Nutricia Polska, Cegielski i inne.

Ale to nie wszystko. U siebie w firmie też pracuję z liderami. Pierwszą firmę założyłam 20 lat temu. Nie było łatwo, popełniłam wiele błędów. Ciągle się uczyłam, aż doszło do tego, że moja obecna firma – siódma, jest spełnieniem moich marzeń i celów.

Kluczowe wartości: Człowiek w centrum, Lovebrand, Postawy liderskie.

Jakub B. Bączek

Jestem trenerem mentalnym i biznesowym, właścicielem kilku firm, autorem kilkunastu książek m.in. “Determinacja” z Jackiem Santorskim. Zaczynałem od zera – dziś mogę powiedzieć, że osiągnąłem poziom mistrzowski w życiu zawodowym i osobistym.

Bogate doświadczenie w sporcie (m.in. złoty medal Mistrzostw Świata w siatkówce 2014 jako trener mentalny złotych siatkarzy trenera Antigi) przekładam na sferę biznesu w charakterze doradcy, mówcy, szkoleniowca dla takich organizacji i marek jak ING, Orlen, Polpharma, Plus, Luxmed, Millennium Bank. Pasjonuje mnie golf, siatkówka i trening mentalny. Kocham ludzi i pragnę im pomagać, podnosić jakość życia i przychody.

Pogłębiam swoją wiedzę. Czerpię z badań naukowych i spotkań z autorytetami ze świata nauki, biznesu i psychologii. A także jestem wykładowcą studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego.

Kluczowe wartości: Mistrzostwo, Radość, Skuteczność, Wolność, Zaangażowanie.