Wybierz stronę

Wyobraź sobie, jak to by było, gdybyś miał każdego dnia jasność – co robić. Gdyby wszystko było usystematyzowane.

Mówi się, że świat potrzebuje liderów, którzy pchną ten świat do przodu, ale nie wszystkim liderom udaje się osiągać zamierzone cele. Zauważyłeś to? Część z nich zalicza upadki.

Ale rzadko kiedy upadek firm czy liderów przychodzi nagle, w jednym momencie. Zazwyczaj to suma drobnych, niekorzystnych decyzji i niewykorzystanych szans, popełnionych i przeoczonych błędów, nierozwiązanych problemów oraz zakładanie, że „nie jest z nami najgorzej”.

Znamy wielu takich przedsiębiorców, którzy zaczynają z przytupem, nawet im nieźle idzie na początku, a później coś się rozchodzi, coś „nie klei” i&nbspwszystko spełza na niczym. W Polsce co roku zamyka się kilkanaście tysięcy firm. Są to zarówno mali lokalni przedsiębiorcy, jak i duzi – globalni.

Wyobraź sobie, jak to by było, gdybyś miał każdego dnia jasność – co robić. Gdyby wszystko było usystematyzowane. Gdybyś właśnie czuł, że wszystko ogarniasz, a Twoja firma jest sprawnie działającym, dobrze naoliwionym mechanizmem.

Bo przecież są firmy, które powstały „w głowie” jednego człowieka – lidera, który znalazł pomysł na działanie. A te doprowadziły firmę od zera na szczyt, sprawiły, że rozrosła się do gigantycznych rozmiarów i podbija kolejne rynki, zdobywa nowych klientów, wypuszcza wciąż nowe produkty, zatrudnia następnych pracowników.

Dziś lider musi być skuteczny.  Wizjoner bez wyniku jest tylko marzycielem! Zgodzisz się z tym?

Podziel się w komentarzu i podaj dalej!

 

Bądźmy w kontakcie, zapraszamy Was razem z Jakubem B. Bączkiem serdecznie na grupę facebookową Mistrzowski Biznes w 90 dni link tutaj https://www.facebook.com/groups/MistrzowskiZespolw90dni/

 

#4RoleLidera #LiderskieKompetencje #BeataKapcewicz #MomentumWay